Pradžia
Blogas
Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę

Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę

Turite jautrią ir raustančią veido odą? Gali būti, kad jums rožinė. Kas tai ir kaip tokią odą prižiūrėti atsako gydytoja dermatovenerologė Edita Zubrickienė.

Ar įmanoma išvengti rožinės?

Kol kas nėra žinoma, kaip išvengti rožinės. Rožinė - sudėtinga lėtinė uždegiminė, genetiškai predisponuota, dažnai paūmėjanti centrinės veido dalies liga, paliečianti kraujagysles, jungiamąjį audinį, riebalines liaukas. Vyksta jungiamojo audinio ir kraujagyslių remodeliacija ir riebalinių liaukų imuninis uždegimas. Kraujagyslės išsidėsto arčiau odos paviršiaus, į kurias dėl įvairių provokuojančių faktorių (stresas, fizinis krūvis, staigi temperatūrų kaita, aštrus maistas) priplūsta daugiau kraujo - veido oda parausta, dega, kaista.

Ligai progresuojant paraudusiame veide atsiranda uždegiminių mazgelių, papulių, pustulių. Riebalinėse liaukose galimas padidėjęs Demodex erkučių kiekis. Dar vėliau išveša jungiamasis junginys, formuojasi skruostų paburkimas, nelygumas, padidėja nosis, ji darosi lyg "konkorėžis".

Rožinei atsirasti didelę įtaką turi paveldimumas, odos tipas (šviesi, plona, jautri oda), o ligos eigą sunkina daug provokuojančių faktorių. Jei turite polinkį sirgti, šios ligos išvengti yra sunku.

Ar rožinė paveldima?

Rožinei atsirasti įtakos turi paveldimumas. Jei serga tėvai ar sirgo seneliai, tai turite didesnę galimybę ja susirgti, ypač jei nevengsite provokuojančių faktorių.

Kokiam odos tipui būdinga rožinė?

Rožine dažniau serga šviesios, jautrios odos pacientai.

Ar rožinė pasireiškia ant viso kūno?

Rožinė yra veido liga, daugiau centrinės veido dalies (kakta, skruostai, smakras, nosis ir akys).

Ar rožinė išgydoma?

Rožinė neišgydoma, ją galima kontroliuoti vaistų, įvairių odos priežiūros priemonių pagalba. Su rožine reikia išmokti gyventi, atrasti tinkamamas kosmetikos priemones.

Kaip prižiūrėti raustančią odą?

Raustanti oda yra jautri, sudirgusi, ją tempia, degina, peršti, todėl tokios odos priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Visų pirma, reikia saikingai ir tausojančiai naudoti įvairias kosmetikos priemones. Būtina kasdienė veido priežiūra priemonėmis, skirtomis jautriai, raustančiai odai. Ryte veidą valyti miceliniu valomuoju vandeniu ir tepti kremu su apsauginiais saulės filtrais, o vakare – miceliniu valomuoju vandeniu ir raminamuoju kremu raustančiai odai. Žiemos metu reikėtų naudoti labiau maitinamuosius, o vasarą galima tepti lengvesnės tekstūros kremus, serumus.

Norint nustatyti ligą pradinėse stadijose, asmenys, kurie įtaria šią ligą, turi atsakyti į keletą klausimų:
• Ar praeinantis raudonis veido odoje atsiranda keičiantis oro temperatūrai, ar yra susijęs su emocijomis, alkoholio vartojimu?
• Ar netikėtai atsiranda karščio jausmas veido srityje?
• Ar veidas yra veikiamas nuolatinių saulės spindulių?
• Ar atsiranda veido paraudimas išėjus iš karštos vonios, dušo, pirties?
• Ar pastebimos mažos kraujagyslės ant nosies, skruostų?
• Ar kas nors iš šeimos narių kenčia dėl šios ligos?

Jei teigiamai atsakėte į daugelį klausimų - jums reikalinga gydytojo dermatologo konsultacija diagnozei patvirtinti arba atmesti.

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Parašykite komentarą

*need_admin_confirmation*

Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę
2020-06-08 0 Komentarų

Poilsis – nepakeičiamas vaistas kovai su rožine. Kaip įveikti stresą ir atsipalaiduoti?

Rožinė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kuriai būdingas veido, ypač centrinės jo dalies, raudonis bei galimas bėrimas....

Skaityti plačiau
Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę
2020-05-26 0 Komentarų

Raustančios odos dienoraštis: atostogų metas ir išbandymas veido odai

Saulėtos dienos paplūdimyje ir maudynės jūroje šiuo metu kirba kone visų galvose. Ką reikėtų atminti raustančios odos...

Skaityti plačiau
Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę
2020-05-25 0 Komentarų

Odos paraudimas ir moterų išgyvenami kūno pokyčiai. Ar galime ieškoti sąsajų?

Žinome, jog epizodiniam ar nuolatiniam odos paraudimui įtakos turi daugelis veiksnių: stresas, fizinis aktyvumas, aštrus...

Skaityti plačiau
Gydytoja dermatovenerologė atsako į dažnai užduodamus klausimus apie rožinę
2020-05-19 0 Komentarų

Raustančios odos dienoraštis: kai veidas išduoda mūsų jausmus

Kai prieš daugiau nei dešimtmetį Rugilei Kančaitei buvo nustatyta dermatologinė veido odos liga rožinė, mergina pastebėjo,...

Skaityti plačiau