Pradžia
Blogas
5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus

5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus

Tikėtina, jog pažįsti bent keletą merginų, kurios raudonuoja gerokai dažniau nei kitos – netikėtas klausimas kolegų būryje ar kita nereikšminga smulkmena ir dega it raudonas šviesoforo signalas, o lengvas paraudimas jas lydi visą dieną. Didelė tikimybė, kad viena tų merginų esi tu – nuo rožinės Lietuvoje kenčia netgi vienas iš dešimties gyventojų! Neretas mano, jog ši būklė nesvarbi ir nėra kito kelio, kaip tiesiog su ja susitaikyti. Jeigu nori sužinoti daugiau apie šią paslaptingą ir itin dažną odos būklę, paruošėme tau keletą įdomių ir naudingų faktų.

1.     Rožinę sukelia odos smulkiųjų kraujagyslių (kapiliarų) lėtinis išsiplėtimas.

Odoje slepiasi ją maitinantys kapiliarai – šiais kraujas atneša odai reikalingas medžiagas. Įprastai kapiliarai išsiplečia ir į juos suplūsta daugiau kraujo esant didesniam mitybos ir deguonies poreikiui, pavyzdžiui, intensyviai sportuojant ar būnant pirtyje. Tai – fiziologinis veido paraudimas, kuris praeina per keletą minučių. Rožinės atveju, veido kraujagyslės ramybės sąlygomis nepagrįstai išsiplečia ir prisipildo krauju. Efektas – nuolat rausvi skruostai, kuomet jų mažiausiai pageidauji. Su laiku kapiliarai tampa matomi, o šaltuoju metų laiku, veido spalva tampa vyšninė. Priežastys? Iki šiol neaiškios, galima įvardyti tik ligą provokuojančius faktorius (genetiniai, saulė, karštis, šaltis, aštrus maistas ir kt.), įtakos turi šviesus gymis.

2.     Rožinę išprovokuoja daugelis veiksnių.

Ar žinojai, kodėl vakarėlyje skruostai rausta dar nepradėjus šėlti šokių aikštelėje? Dar tik vakaro pradžia, o jau jautiesi nepatenkinta savo kaistančiais žandukais asmenukėje su draugais? Tikėtina, jog dėl to gali būti kalta iš pirmo žvilgsnio nekalta vyno taurė ar kokteilis. Alkoholiniai gėrimai – vieni aršiausių rožinę skatinančių produktų. Aštraus ar itin karšto maisto megėjos taip pat turėtų prisiminti, jog toks maistas sukelia raudonį, taip pat vertėtų vengti per dažno kavos ir arbatos (bei kitų kofeino turinčių gėrimų, tai yra, ir kolos bei energetinių gėrimų) gurkšnojimo. Dar vienas itin svarbus provokuojantis veiksnys – saulės spinduliai.

3.     Pastovus veido odos paraudimas gali būti kitų ligų ženklas.

Jei tinkamai prižiūrima ir gydoma veido oda vistiek išlieka jautri, sudirgusi, ją niežti, beria, nereikėtų atmesti ir kitų gretutinių ligų ar būklių (alergija, žarnyno sutrikimai, lytinių hormonų disbalansas).

4.     Nors gydymo rožinei nėra, jos simptomus švelnina galybė priemonių.

Varginantį rausvumą mažinti padeda raminančių ir kapiliarus stiprinančių bei jų pralaidumą reguliuojančių savybių turinčios kosmetikos priemonės. Raustančią odą itin svarbu valyti švelnia ir nedirginančia priemone. Tam geriausiai tinka micelinis vanduo, kuris valo efektyviai bet kartu ir labai švelniai. Tuomet odą reikėtų patepti raudonį veikiančiu kremu arba BB kremu, jei tai rytas. Svarbu nepamiršti, kad raustančią odą itin svarbu saugoti nuo saulės, nes saulė yra vienas svarbiausių raudonį skatinančių veiksnių.

5.     Išskiriamos sunkesnės rožinės formos – akių rožinė ir rinofima.

Kas tai? Rinofima – būklė, kuomet nosis gerokai padidėja, tampa raudona ir įgauna grublėtą išvaizdą. Nuo jos kenčia dalis sergančiųjų rozacija, dažniausiai tai būna vyrai. Akių rozacija pasireiškia akių vokų kraštų paraudimu, niežuliu, junginės paraudimu.

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Parašykite komentarą

*need_admin_confirmation*

5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus
2018-10-15 0 Komentarų

Kaip valyti jautrią bei raustančią veido odą jos nesudirginant?

Šiandien mūsų odą dirgina ir aplinkos užterštumas, įvairūs sunkieji metalai ar bakterijos esančios vandenyje. Nuo ko...

Skaityti plačiau
5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus
2018-07-25 0 Komentarų

Pavyzdinis valgiaraštis turint raustančią veido odą

Sveika mityba ir veido rožinė yra gan glaudžiai susijusi. Sveikatos stiprinimo specialistė – dietistė sudarė pavyzdinį...

Skaityti plačiau
5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus
2018-07-11 0 Komentarų

Kaip mėgautis vasara, turint raustančią veido odą? Mitybos ir elgesio saulėje patarimai

Atėjus vasarai vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje, mėgaujamės skaniais užkandžiais, imame dažniau piktnaudžiauti...

Skaityti plačiau
5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus
2018-06-05 2 Komentarų

Raustanti oda Dalios nebevargina – pasimokyk iš jos sėkmės istorijos!

„Jei jus vargina raustantys ir „degantys“ skruostai, tai nenurašykit visko pernelyg dideliam drovumui ar genetikai, nes...

Skaityti plačiau