Pradžia

TURI JAUTRIĄ ODĄ IR NORI SUŽINOTI AR TAI GALĖTŲ BŪTI ROŽINĖ?

Atlik odos jautrumo testą ir sužinok ar turi rožinės požymių!

AR MAN ROŽINĖ?
{{item.progress}}%

Jautri oda

Panašu, kad jūsų oda yra jautri ir rožinės simptomų neturite.

Turint jautrią odą jaučiamas diskomfortas, tempimo, dilgčiojimo pojūtis, niežėjimas. Šie pojūčiai yra lengvi ir trumpalaikiai. Jautri oda stipriau reaguoja į išorinius (šaltis, vėjas, karštis, saulė, netinkamos kosmetikos priemonės) ir vidinius (hormonų pokyčiai, genetika) dirgiklius.

Labai svarbu kiekvieną dieną tinkamai prižiūrėti jautrią odą. Svarbu ją apsaugoti nuo dirgiklių ir nuraminti, didinti natūralų odos atsparumą. Kasdienė odos priežiūros priemonė turi būti švelni ir atkurianti odos apsaugą.

Kokias odos priežiūros priemones naudoti, turint jautrią odą?

Atrask

Seborėjinis dermatitas

Panašu, kad turite seborėjinio dermatito, tačiau ne rožinės požymių.

Seborėjinis dermatitas yra lėtinė odos liga, kuriai būdingi paūmėjimai. Seborėjinis dermatitas pasireiškia pleiskanojimu ir paraudimu vietose, kuriose yra daugiausiai riebalinių liaukų, būtent galvos odoje ir plaukų linijoje, antakiuose ir srityje tarp jų, ausies kaušelyje, smakro ir nosies srityje. Veido odoje dažniausiai jaučiamas deginimas ir niežėjimas.

Jautrios, pleiskanojančios odos priežiūrai reikėtų rinktis specialias raminamąsias antibakterines priemones.

Kokias odos priežiūros priemones naudoti, turint jautrią ir pleiskanojančią odą?

Atrask
Sužinokite daugiau apie seborėjinį dermatitą: Oda rausta, pleiskanoja ties antakių linija, nosies sparneliais?

Hiperjautri oda

Panašu, kad turite hiperjautrios odos, tačiau ne rožinės simptomų.

Hiperjautriai odai būdingi intensyvūs deginimo, dilgčiojimo, tempimo ar net skausmo pojūčiai. Hiperjautrios odos sandara skiriasi nuo sveikos odos: nervinės galūnėlės yra arčiau epidermio paviršiaus, taip pat joms būdingas padidėjęs jautrumas. 

Hiperjautrią odą reikia ne tik raminti, bei ir naudoti priemones, kurios veikia į biologines hiperjautrumo atsiradimo priežastis: nepakankamą odos barjerą, keratinocitų sukeltą uždegimą ir neurogeninį uždegimą.

Kokias odos priežiūros priemones naudoti, turint hiperjautrią odą?

Atrask

Rožinė

Panašu, kad turite rožinės simptomų. Rožinė yra lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro ir kaktos zonose. Iš pradžių rožinei būdingas praeinantis paraudimas, kuris vėliau virsta nuolatiniu raudoniu. Laikui bėgant odoje atsiranda smulkios išsiplėtusios kraujagyslės ar bėrimai, kurie neretai būna painiojami su akne.

Turint raustančią odą yra itin svarbu vengti odos raudonį provokuojančių veiksnių: saulė, vėjas, šaltis, emocinis stresas, karštas ir aštrus maistas, drėgmė ir kiti.


Tikslią jūsų odos būklę gali nustatyti tik gydytojas dermatovenerologas. Gydytojų sąrašą galite rasti https://raustu.lt/surask-gydytoja

Kokias odos priežiūros priemones naudoti, turint jautrią ir raustančią odą?

ATRASK